Na co zwracać uwagę, kupując zasłony do pokoju dziecka?

Zasłony pełnią bardzo dużą funkcję w wystroju każdego wnętrza. Są one niebanalnym dodatkiem, ale także pozwalają wpuścić do pomieszczenia optymalną ilość światła, a także zagwarantować nam komfort i bezpieczeństwo w nocy. Są one kluczowym elementem oprawy okna także w pokoju dziecięcym. Podpowiadamy, na co należy zwrócić uwagę, wybierając idealne zasłony dla naszej pociechy.

Optymalnie dopasowana długość zasłon

Małe dziecko jest bardzo nieprzewidywalne. Nigdy nie wiesz, co stanie się dla niego idealną i najbardziej interesującą zabawką. Jednocześnie nie masz pewności, czy prosty dodatek nie będzie stanowić ryzyka. Dlatego kupując zasłony do pokoju dziecka, zawsze zwracaj uwagę na ich długość. Musi ona być dobrana w sposób jak najbardziej przemyślany. Niestety, ale zbyt długie mogą okazać się sporym zagrożeniem. Jeśli Twoja pociecha niechcący do nich sięgnie i je pociągnie, mogą one się zerwać, a wraz z nimi spadnie karnisz. Ponadto długie zasłony są w zasięgu ręki malucha. To niebezpieczne, gdy ten uwielbia malować wszystko farbami i pisakami. Zasłony do pokoju dziewczynki i chłopca najlepiej, aby sięgały do parapetu. W ten sposób zapewnią odpowiednią ochronę przed nadmiernym słońcem, które bywa męczące, gdy latorośl ma drzemki w ciągu dnia.

Idealny kolor i wzór zasłon

W kwestii wyboru koloru i wzoru zasłon do pokoju dziecięcego ważne jest, aby zwrócić uwagę na to, jaki panuje wystrój wnętrza. Każdy element powinien być dobrany w sposób przemyślany. Zadbaj, aby oprawa okna współgrała z aranżacją. Warto postawić na neutralne odcienie beżu czy szarego. Jeśli chcesz ożywić pokoik, możesz wybrać zasłony morskie, które pasują zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. To oryginalny pomysł, który znajduje coraz więcej zwolenników. Jeśli wybierasz ponadczasowe wzory oraz barwy, możesz postawić na róż bądź błękit. W okresie świątecznym postaw na zasłony świąteczne, dzięki którym wyjątkowa atmosfera celebracji będzie w każdym pomieszczeniu Twojego domu.