Zasłona dla dziewczynki – jak wybrać?

Aranżacja pokoju dziecięcego dla Twojej córki stanowi wyzwanie? Niesłusznie! To pomieszczenie, którego urządzenie powinno być prawdziwą przyjemnością. W końcu dziś można znaleźć tak wiele ciekawych mebli oraz dodatków, które sprawią, że pokój stanie się prawdziwym królestwem. Decydując się na elementy, które uzupełniają wnętrze, zwróć uwagę na to, jakie zasłony do pokoju wybierasz. To niezwykle ważne, ponieważ odgrywają one dużą rolę w budowaniu klimatu. Podpowiadamy, jak wybrać najlepsze.

Idealny kolor i wzór zasłon dla dziewczynki

Kiedy myślisz o pokoju dziecięcym dla swojej córki, jakie masz pierwsze skojarzenie? Z pewnością jest to klasyczny i ponadczasowy odcień różu. Rzeczywiście wiele osób nadal wybiera go jako odcień wiodący w całej aranżacji. Także i Ty możesz pójść w ślad za znanymi i lubianymi rozwiązaniami. Jednak nie jest to warunek konieczny. Dziś w pokoju dziewczynki dominować może szarość, żółć, biel czy zieleń. Wszystkie te propozycje prezentują się naprawdę ciekawie i dają spore pole do manewru. Pamiętaj, aby zadbać o to, aby wybierane elementy wyposażenia i dodatki współgrały ze sobą kolorystycznie. Wyłącznie w ten sposób uzyskamy estetyczny efekt końcowy, a nie krzykliwą kompozycję, która do siebie nie pasuje w żaden sposób.

Zasłony i firanki do pokoju dziewczynki doskonale prezentują się zarówno w wersji gładkiej, jak i w printy. W sklepach znajdziesz mnóstwo oryginalnych propozycji. Jeśli nie chcesz zbyt nachalnych motywów, ponieważ boisz się, że Twoje dziecko szybko wyrośnie np. z ulubionych bajek, zdecyduj się na efektowne dodatki w kratkę, groszki czy kwiaty. Na święta zadbaj o doskonały wystrój, wybierając zasłony świąteczne oraz firanki świąteczne. To świetny pomysł dla tych osób, które nie mają zbyt dużo miejsca na inne dekoracje zimowe, a chcą, aby latorośl maksymalnie poczuła atmosferę tego szczególnego czasu.

Praktyczny dobór długości i materiału

Pamiętaj o tym, że nie sam kolor i wzór zasłon bądź firan jest najważniejszy. Oczywiście odgrywa on istotną rolę, ponieważ tworzy cały przytulny nastrój wnętrza. Jednak nie zapominaj o wyborze jak najlepszego materiału, który posłuży przez wiele lat. Ponadczasowym rozwiązaniem są zasłony uszyte z bawełny lub lnu. Warto zdecydować się na lniane zasłony, ponieważ są one antyalergiczne, a tym samym bardzo bezpieczne dla naszej pociechy. Jeśli latorośl jest jeszcze mała, warto wybrać zasłony, które sięgają do parapetu. Dzięki temu unikniemy zbędnego ryzyka, że maluch je urwie bądź zniszczy, gdyby były zbyt długie.