Czym się kierować przy zakupie firanek do pokoju dziecięcego?

Aranżacja pokoju dziecięcego spędza Ci sen z powiek? Doskonale to rozumiemy. W końcu to pokój niezwykle wymagający, który wymaga pomysłowości, wyczucia estetyki i dbałości o praktyczne zastosowanie większości elementów. Pokój dziecka szybko się zmienia wraz z dorastaniem naszej pociechy. Jednak istnieją takie elementy wystroju, które są ponadczasowe. Jednym z nich są firanki. Podpowiadamy, jak je wybrać.

Firany do pokoju dziecięcego – funkcjonalne

Przede wszystkim firanki dla dziecka powinny być praktycznym rozwiązaniem, które jest dostosowane do potrzeb latorośli. Niezależnie od tego, czy aranżujemy pokoik dla malucha, czy dla starszego dziecka, musimy stworzyć taki klimat, który sprawi, że poczuje się ono komfortowo i przyjemnie. Dzięki tak prostej dekoracji, jaką są firanki, Twoje dziecko zawsze będzie chętnie wracało do domu, bo to właśnie w nim będzie czuło się komfortowo. Zbuduj pozytywne skojarzenia i zadbaj o każdy detal aranżacji.

Czy wiesz, czemu firanka pokój dziewczynki jest taka ważna? Ponieważ to ona wpływa na ilość oraz jakość światła, które wpada do pokoju. Jeśli chcemy osłonić pociechę przed nadmiernym ostrym słońcem, które będzie wpadało do pomieszczenia, a jednocześnie nie chcemy blokować całkowicie dostępu do naturalnego światła dziennego, firanki będą idealnym rozwiązaniem. To dzięki nim możemy zagwarantować, że w pokoju dziecięcym będzie optymalna ilość rozproszonego światła słonecznego.

Firanki do pokoju dziecięcego – efektowne

Nie możemy jednak zapominać, że firanki dla chłopca bądź dziewczynki muszą być także estetycznie dopasowane do całości aranżacji pokoju dziecięcego. Ich wzór oraz kolor dopasuj do wieku oraz upodobań latorośli. Dziś masz do wyboru wiele różnorodnych możliwości. Nie musisz ograniczać się do klasycznych babcinych białych firanek, które kojarzysz z dawnymi latami. Możesz śmiało postawić na kolorowe modele firanek albo takie, które mają unikalne wzory – np. florystyczne.