Zasłony do pokoju chłopca – czym się kierować?

Dobrze zaaranżowany pokój dziecięcy to gwarancja, że Twoja pociecha będzie chętnie w nim spędzać czas i będzie się w nim świetnie czuć. Dlatego jeśli jesteś w trakcie planowania wystroju wnętrza, zadbaj o to, aby wszystkie dodatki, które je wypełniają, były dopasowane w przemyślany sposób. Szczególną uwagę zwróć na zasłony, które są dodatkiem praktycznym, ale też świetną ozdobą.

Dopasuj długość zasłon do pokoju dziecięcego

Kupując zasłony do pokoju dziewczynki bądź chłopca, zawsze musisz dbać o to, aby ich długość była odpowiednio dobrana. To niezwykle ważna kwestia, by nie były one zbyt długie i nie prezentowały się niedbale. Jeśli Twoja pociecha jest jeszcze mała, ważne, aby zasłony do jej pokoju były niezbyt długie, a sięgały wyłącznie do parapetu bądź nieco poniżej niego. Jeśli chcesz wybrać drapowane modele, zastanów się, czy jest to rozwiązanie bezpieczne. Zdecydowanie lepiej wybrać takie rozwiązanie do pokoju dziennego.

Małe dziecko może pociągnąć długie zasłony i zerwać je, stwarzając jednocześnie ryzyko dla siebie. Krótkie zasłony są bezpieczne również z tego powodu, że maluch ich nie sięgnie i nie zniszczy podczas zabawy czy używania farb bądź pisaków. Wiele osób decyduje się na zakup zasłon wykonywanych pod wymiar. To z pewnością najlepszy pomysł, by zyskać pewność, że nasze zasłony będą dosłownie skrojone na miarę i dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Wybierz optymalny kolor i wzór zasłon

Zastanawiasz się, jaki kolor zasłon będzie najlepszy do pokoju chłopca? Przed Tobą szerokie pole do manewru. Możesz wybrać jednolite rozwiązania – np. unikalne zasłony morskie bądź w odcieniu błękitu, szarości czy granatu. Będą one doskonale prezentować się w pokoju, nadając mu kameralnego, estetycznego klimatu. Jeśli jednak stawiasz na nietuzinkowe odcienie, zastanów się nad beżami, żółciami czy zielenią. Z pewnością to kolory, które będą długo w modzie. Na okres zimowy wybierz zasłony świąteczne w oryginalnym kolorze i wzorze. Stworzysz niesamowitą atmosferę w pokoju chłopca. Dodatkowo użyj lampki świąteczne, które uzupełnią świąteczną aranżację.