Jak urządzić pokój dziewczynki? Wybór dekoracji

Jesteś w trakcie urządzania królestwa swojej córeczki? Z pewnością stoisz przed sporym wyzwaniem, jakim jest dopasowanie idealnych mebli oraz dodatków, które razem stworzą nietuzinkowy efekt końcowy. Zadbaj o to, aby każda dekoracja, która znajdzie się w pokoju, była dokładnie przemyślana i nie powodowała wyłącznie bałaganu. To ważne, ponieważ wyłącznie wtedy pokój będzie przytulny i urządzony w sposób funkcjonalny.

Poduszki dekoracyjne dla dziewczynki

Jednym z kluczowych elementów dekoracyjnych w pokoju dziecięcym jest dobór efektownych poduszek, które zadbają o unikalny i przytulny klimat we wnętrzu. Zadbaj o to, aby ich wybór nie był przypadkowy. Dopasuj je do aranżacji pokoju dziewczynki. Wszystko po to, aby żaden element, który tworzy wnętrze, nie był przypadkowy. Poduszka dla dziewczynki może być zarówno gładka, jak i z ciekawym motywem bądź w niebanalnym kształcie. Możesz postawić na jednolite pastelowe odcienie, które współgrają z kolorem ścian. Wtedy warto wybrać kilka poduszek, aby stworzyć ciekawy zestaw. Jeśli szukasz poduszki dekoracyjnej do łóżeczka, świetnym pomysłem stanie się poduszka literka. Zachęci ona do zabawy i będzie pomagała maluchowi w rozwijaniu ciekawości świata.

Zasłony i firanki do pokoju dziecięcego

O odpowiedni klimat we wnętrzu zadba także oprawa okna. W tym przypadku mamy sporo możliwości. Możemy zdecydować się na delikatne firanki w ciekawe wzory. Doskonałą propozycją dla małej romantyczki są firanki w kwiaty. Wyglądają one spektakularnie w połączeniu z białymi, szarymi i pastelowymi kolorami mebli oraz ścian. Jeśli chcesz, możesz postawić na jasne firanki w mniej wyrazisty wzór. Wtedy sprawdzą się m.in. subtelne groszki.

Jeśli jednak szukasz zasłon do pokoju dziecięcego, wtedy warto postawić na wysokiej jakości tkaninę, jaką jest len. Stanowi on doskonałe rozwiązanie dla pociechy, ponieważ jest to materiał antyalergiczny. Dodatkowo len przepuszcza powietrze i w optymalny sposób wpuszcza światło naturalne. Na rynku znajdziesz wiele różnorodnych odcieni zasłon z lnu. Wybierz taki, który najlepiej uzupełni aranżację wnętrza.